Úvod

Úvod

Zde můžete najít příběhy, postřehy a rady z mých toulek po Evropě. Vždy jsem toužila po poznání cizích zemí, jejich kultury, kuchyně a jazyku. Náš krásný stařičký kontinent má co nabídnout a stále je na něm co objevovat. Svůj sen jsem si vyplnila, pracovala jsem v několika zemích, naučila se jazyky, získala nové přátele mnoha národností a cítím, že mě toto obrovským způsobem vnitřně obohatilo. Rozhodla jsem se, že se s vámi o své toulky a postřehy podělím.

Najdete tu také užitečné informace ohledně navštívených míst, památek, vstupného, provozní doby či dopravních prostředků. Každý příspěvek je doplněn VLASTNÍMI fotografiemi z navštívených míst. Ráda uvítám vaše názory či poznámky emailem nebo formou komentáře.

V některých případech jsem pro prozkoumání země zvolila způsob tzv. backpacking. To obnáší zhruba toto: velký batoh nebo krosnu (někdy jsem si vystačila s malým kufříkem s trolejí) a jen to nejnutnější v nich, předem nakoupené levné letenky, vybrat a rezervovat ubytování a tradáááá do světa.

Spala jsem v hotelech, hostelech, kempech, u kamarádů či známých, v pár případech na letišti či jednou dokonce v parku (doporučuji si ubytování zajistit dopředu, zvlášť v hlavní sezoně, jinak skončíte také v parku 😉 ). Z vlastní špatné zkušenosti nedoporučuji CouchSurfing!

Dopravovala jsem se letecky, vlakem, autobusem, autem, na kole, na skutru, pěšky, taxikem, ale nikoliv autostopem. Autostop považuji za stejně nejistý a nebezpečný jako výše zmíněný nedoporučený způsob ubytování.

Přeji vám všem spoustu zážitků během vašich cest a příjemné počtení na mých stránkách. Doufám, že vám jejich obsah bude přínosem.

Cestování třikrát hurá! Hurá … hurá … hurá!! 🙂